Törökországban, Szíriában és a Kaukázusban őshonos egynyári virág, amelyet érdekes, felálló habitusú, kagylószerű fürtvirágzata tesz különlegessé. A növény apró jelentéktelen fehér vagy halvány rózsaszín virágait almazöld csészelevelek ölelik körül. Virágai nyár végén augusztusban és szeptemberben nyílnak és vonzzák a lepkéket és a méheket. A virágfüzérből vízszintesen kiálló levelek fogazottak, kerekdedek. Vágott virágként és szárított virágdíszként is használható. Magjait saját maga újraveti. Kb. 60 cm magasra nő. A kelta hagyományok szerint szerencsehozó virág, ezért Nagy-Britanniában és Írországban a menyasszonyi csokrok egyik népszerű alkotóeleme.
Írország Harangjai
(Moluccella laevis)
Gondozása
Teljes napot, tápanyagban gazdag talajt és rendszeres öntözést igényel. Szélnek kitett helyen a száraknak szüksége lehet valamilyen támasztékra. Betegségekkel és kártevőkkel szemben ellenálló.
Szaporítása
Magvetéssel március-áprilisban. A magokat vetés előtt 5-7 napra rakjuk hűtőbe. Mivel fényre csírázik, a magokat vetéskor nem szabad földdel teljesen betakarni. A növényeket a kiültetésig tartsuk 15-20°C-os helyiségben. A palántákat csak a májusi fagyok elmúltával szabad kiültetni.
Lamiaceae (árvacsalánfélék) > írország harangjai
2
Színváltozatok
Apró, jelentéktelen virágai fehérek vagy halvány rózsaszínek
Kapcsolódó cikkek
Kövess minket a Facebook-on is!
- Egynyári
- Évelő
- Hagyma / Gumó
- Örökzöld
- Sziklakerti
- Alacsony
- Közepes
- Magas
- Tavaszi
- Nyári
- Őszi
- Kúszó
- Mediterrán
- Virágzó cserje
- Talajtakaró
- Árnyéktűrő
- Szobanövény